Ehitusgeelid küüntele on tänapäeval saadaval mitmes erinevas konsistentsis (vedel, keskmine, paks, tiksotroopne).

Erinevates värvitoonides, millest kõige tavalisemad on läbipaistev ja camouflage ehk pisut roosakas toon, mis on ideaalne prantsuse maniküüri põhjana kasutada.

Paks ehitusgeel (Thick builder gel) – on mittevalguv, see jääb paigale nii nagu sa selle peale kannad. Sellise konsistentsiga geel sobib ideaalselt šabloonidega pikendamiseks. Šabloonile kandes saad ette valmistada täpselt sellise kuju nagu sa soovid ja sa ei pea muretsema selle pärast, et geel valguks paigast ära ja kaotaks sinu poolt vormitud kuju. Lisaks saab sellega tõsta alla kaarduvaid küüsi ja teha parandusi, kui mõni küüne nurk on murdunud.

Õhuke, vedel ehitusgeel (Thin builder gel)- On isevalguv ning väga hästi modelleeritav. Vajab väga vähest viilimist või siis üldse mitte, sisaldab vähem mulle ja sellega saab töötada kiiremini, kui paksu geeliga, kuid miinuseks võib olla see, et ta on väga õhuke ja võib valguda liiga kergelt küünevallile. Sellega saab ehitada pigem õhukesi küüsi.

Keskmise viskoossusega ehitusgeel (medium viscosity builder gel) on minu arvates sellised nö. universaalne sest sellega on võimalik paraja paksusega küüsi ehitada. Samas küünevalliäärset ala saab teha nii õhukeselt, et üleminek on peaaegu nähtamatu. Valgub ideaalselt ja mõnusalt modelleeritav.

Tiksotroopne ehitusgeel ­– on isetasanduv ja mittevalguv geel. Sellel on sufleetaoline konsistents. Pintsli abil geeli liigutades muutub selle konsistents vedelamaks, kuid jättes geeli nö. rahule, see pakseneb uuesti.

Akrüülgeel ehk polygeel – on geeli ja akrüüli hübriid, ehk et ta on geeli painduvusega, kuid akrüüli tugevusega. On lõhnavaba, ei valgu laiali, on toksiliste aurude vaba ning ei kuumene lambi all. Sellega on ideaalne tõsta allapoole kaarduvaid küüsi, pikendada küüsi nii šablooniga, kui pealmiste vormidega. Tegelikult saab sellega vabalt pikendada naturaalset küünt ka ilma šabloonita kuni 3mm. Hästi vormitav, kuni lõpptulemus on tehniku jaoks ideaalne.
Sellega on veel väga hea tugevdada pikka naturaalset küüneplaati, kandes kõigest õhukese kihi naturaalsele küünele.

PS! Vajab vormimiseks alkoholi sisaldavat vedelikku (selleks sobib ideaalselt Naili cleanser).

Akrüülgeel

See missuguse konsistentsiga ehitusgeeli tehnik eelistab, sõltub pigem tehnikust endast, tema individuaalsetest oskustest ja eelistustest.

Naili valikus on keskmise konsistentsiga ehitusgeelid, sest nendega töötamine on nii lihtne, mugav ja seda konsistentsi eelistavad enamik tehnikuid.

Peale läbipaistva (Clear) ehitusgeeli  leiad Naili veebipoest veel 11 värvilist ehitusgeeli.

Naili värviliste ehitusgeelide valik Eesti suurim 😊 ja see püsivus on tõesti megahea, kui jälgid põhitõdesid, millest kirjutan allpool.

Parim ehitusgeel – missugune siis on?

Mina ütleksin, et parim ehitusgeel on korrektne küüneplaadi ettevalmistus 🙂

Selleks..

  1. Puhasta kogu küüneplaat kiuvaba salfaga, mida on niisutatud Naili Cleanseriga.
  2. Kui sa teed hooldust, siis eemalda vana materjal vähemalt 70-80% ulatuses.

NB! Kõik lahti löönud kunstmaterjal materjal tuleb kindlasti eemaldada!

  1. Puhasta hoolikalt küünevalli äärne ala. Selleks lükka tagasi küünenahad (pusheriga või apelsinipuust pulgaga).

Tegelikult ongi see kõige suurem põhjus miks kunstmaterjal küüneplaadilt lahti lööb… kui see osa tööst on ebakorrektselt tehtud, siis lööb sealt lahti ükskõik missugune kunstmaterjal.

Mina kasutan küünevalli äärse ala puhastamiseks spetsiaalset küünepuuriotsikut.

puuriotsik teemant
naildrill bit
  1. Puhasta kogu küüs tekkinud tolmust ja tee veel küüneplaat Cleanseriga niisutatud kiuvaba salfaga puhtaks ja lase õhu käest kuivada vähemalt 30sek.
  2. Kanna ainult naturaalsele küünele Naili happevaba Primerit hästi õhukese kihina ja lase õhu käes kuivada vähemalt 30sek. See moodustab justkui kahepoolse teibi kunstmaterjali ja naturaalse küüneplaadi vahele.
Primer
happevaba primer

7. Kanna küüneplaadile õhuke kiht Naili Rubber base gel Clear baasgeeli ja kivista seda LED lambis vähemalt 1min.

rubber base baasgeel
alusgeel

8. Nüüd kanna küüneplaadile ükskõik missugune Naili ehitusgeel.

  • Kanna alustuseks õhuke kiht üle küüneplaadi, jäta küünevalli äärest vähemalt 1mm geelivabaks, kuid ära veel kivista.
    PS. Kindlasti väldi kokkupuudet küünevalliga!
  • Nüüd kanna suurem kogus ehitusgeeli küüneplaadile ja modelleeri geel geelipintsliga soovitud kujuks.

Mina alustan küünevalli äärsest alast, kannan geeli geelipintsliga mööda küüneplaati vaba serva poole venitavate liigutustega.

Küüne ääre poole geeli liigutamiseks kasutan 7mm nail art pintslit, millega saab geeli täpselt ja lõplikult paika liigutada.

Ehitusgeeli modelleerimine

PS jälgi, et sa pintslit liiga sügavale geeli sisse ei pane, sest siis ei saa sa kaunist siledat tulemust (tulemus võib jääda lainetav).
Kivista nüüd led lambis ehitusgeeli vähemalt 90sek.

Ma soovitan tugevat värvipigmenti sisaldavaid geele kivistada isegi kuni 2 minutit.

Kui sa oled küüne kujuga rahul, siis võid otse kanda ehitusgeelile ükskõik missugust Naili pealisgeeli.

Aga kui sa soovid kuju ideaalsemaks viilida, siis..

  1. Eemalda kivistunud ehitusgeelilt kleepuv kiht Naili Cleanseriga.
  2. Viili küüneplaat soovitud kujusse Naili küüneviiliga ja viimistle klotspoleeriga.
  3. Kanna ehitusgeelile geellakk ja siis kata Naili pealisgeeliga.
  4. Värviliste ehitusgeelide puhul võid lakkimise protsessi vahele jätta ja kanda küünele ükskõik missugune Naili pealisgeel.
  5. Kõige lõpuks kanna küünenahkadele küünenahaõli.
  6. Kui soovid oma kliendile eriti eksklusiivset teenust pakkuda, siis kanna kliendi kätele masseerides luksuslik kätekreem. See on küll väike nüanss, kuid usu, see meeldib klientidele väga, eriti talveperioodil 😊

Siin mõned näidised, kui hooldusest on möödunud 1,5 nädalat, siis kunstmaterjal on ideaalselt küüneplaadil kinni.

Punane toon on Naili ehitusgeel Lover

ehitusgeel lover
ehitusgeel lover
ehitusgeel lover

Siin on kasutatud Naili ehitusgeeli Unique, hooldusest on möödas 12 päeva ja materjal on ideaalselt kinni.

ehitusgeel unique
ehitusgeel unique

Seega, parim ehitusgeel on korrektne küüneplaadi ettevalmistus!

Sinu juurde tuleb alati tagasi see klient kellel kunstmaterjal lahti ei löö ja kes saab hooldusest natuke rohkem, kui mõnest teises kohas (näiteks kaunis atmosfäär, hea muusika, luksuslik kätekreem vmt).
Loomulikult on sinul hästi püsinud materjali peale uut hooldust teha oluliselt lihtsam ja kiirem ❤️

Ahjaa, ma ei soovita sul kasutada "kahtlast" päritolu tooteid (näiteks Aliexpressist tellitud primer või ehitusgeel vmt või tellida sellistelt lehtedelt, millel ei ole kodulehele välja toodud toote koostist).
Kasuta tooteid, millel on olemas MSDS dokument (ehk material safety data sheet) ehk ohutuskaart. Materjali ohutuskaart või toote ohutuskaart on dokument, mis loetleb erinevate ainete ja toodete kasutamise tööohutuse ja töötervishoiuga seotud teavet. Need tooted on kontrollitud ja dokumentaalselt tõestatud. Kahtlase päritoluga tooted ei pruugi omada head püsivust, lisaks need võivad sisaldada kes teab mis toksilisi ühendeid ja samuti võivad need klientidele tekitada tõsiseid tervisehädasid.

Naili tooted on kõik registreeritud CPNP (EU veebipõhine kosmeetikatoodete teatamise portaal) ja kõik tooted omavad MSDS sertifikaate.

Kui sulle meeldis see artikkel, siis palun jaga seda nendega, kellele see võiks veel huvi pakkuda.

Kirjuta kommentaari missuguse konsistentsiga ehitusgeeli sina eelistad ja miks.

Soovin sulle ja sinu klientidele kauneid ja hästi püsivaid küüsi!