Tänase postituse teemaks on erinevad küünepuuri otsikud ehk küünefreesi otsikud. Annan soovitusi ja jagan veidikene nippe, kuidas Sa saaksid oma puuriotsikute eest paremini hoolitseda, et need teeniksid sind võimalikult kaua.
Puuriotsikuid kunstmaterjali eemaldamiseks on loendamatu hulk ja kõikide läbiproovimiseks ilmselt ei jätku Sul aega ega ka ressurssi, sest kvaliteetsete puuriotsikute hinnad küündivad ca 30EUR kanti.
See-eest on kallimad otsikud valmistatud kvaliteetsest materjalist, nende tera kuju tootmine on täpsem ja need peavad seetõttu oluliselt kauem vastu, kui odavamad otsikud (nt Aliexpressist ostetud).
Õigeid puuriotsikud kasutades säästad Sa kokkuvõttes nii enda, kui kliendi väärtuslikku aega.
Mitte vähemolulisem põhjus on see, et sa teed viiliga vähem käsitsi tööd ja sellest tulenevalt väheneb oluliselt oht käevigastuste tekkimiseks.
Küünepuuri otsikud: abrasiivsus ehk gritid
Küünepuuri otsikud on valmistatud erinevatest materjalidest, erineva kuju, suuruse ja gritiga ja neil kõigil on oma otstarve.
Rääkides puuriotsikute abrasiivsusest ehk gritidest, siis need eristatakse puuriotsiku kaelal oleval ribal erineva värvusega:
Kollane – Extra fine ehk eriti peen – see on kõige peenema teraga
Punane – Fine ehk peen – see on natukene jämedama teraga, kui kollane otsik
Sinine – Medium ehk keskmine – jällegi natukene karedam, kui eelmine punane otsik
Roheline – Coarse ehk jäme – veelgi karedam eelmisest
Must – Extra coarse ehk ekstra jäme
Küünepuuri otsikud: materjal
Karbiidotsik (nimetatakse ka kõvasulam, safiir, titaankarbiid) värvuselt võivad olla kuldne, hõbedane, sinakaslilla
… on valmistatud karbiidmetallist, mis on 20 korda tugevam kui teras. Karbiidmaterjalist küünepuuri otsikud on kauakestvad. Neil on nö. flöödikujulised sisselõiked, mis lihvivad kunstmaterjali maha õrnalt jättes peenikese tolmu, mitte ei kraabi pinda nagu seda teevad näiteks teemantotsikud. Sobib nii ehitusgeeli, akrüülgeeli, kui ka geellaki eemaldamiseks.
Neid on erineva kujuga: silinder, ümara otsaga silinder, koonus, needle, jne.
Kõik karbiidotsikud on desinfitseeritavad ja steriliseeritavad. NB! Palun tee seda pärast igat klienti!
Küünealuste puhastamiseks ja üleliigse kunstmaterjali eemaldamiseks küünte alt ja pealt armastan mina kasutada just karbiidotsikuid. Näiteks needle bit ja conus
Keraamilise kattega küünepuuri otsikud – Keraamilised otsikud on samuti kauakestvad ja neil on samuti nö. flöödilaadsed lõiked nagu karbiidmaterjalist otsikutel kuid nende eesmärk on tekitada hõõrdumiselt vähem kuumust. Keraamilised otsikuid valmistatakse erinevate gritidega ning neid saab puhastada ja steriliseerida. Sobivad nii ehitusgeeli, akrüülgeeli, kui ka geellaki eemaldamiseks.
Teemantotsik – on tavaliselt valmistatud sünteetilisest või naturaalse teemandi osakestest, nad on tugevad ja kauakestvad. Neid valmistatakse samuti erineva abrasiivsusega, alates peeneteralisest kuni ekstra jämedani. Teemantotsikud vastupidiselt keraamilistele ja karbiidotsikutele nö. kraabivad materjali maha. Nad tekitavad rohkem tolmu ja hõõrdumist, mistõttu võib tekitada kiiremini kuumatunnet. Neid saab desinfitseerida ja steriliseerida.
Enamik küünenahkade töötlemiseks mõeldud otsikuid on valmistatud teemantist.
Mina armastan ka neid kasutada 🙂
Liivapaberist lihvotsik: See otsik sobib eelkõige algajale tehnikule.
See on mõeldud ainult vana kunstmaterjali maha lihvimiseks ja uuele kunstmaterjalile kuju andmiseks. Lihvotsikuid on 3 erineva gritiga (peen, keskmine ja jäme). On vahetatav ja ühekordne see tähendab, et seda ei saa steriliseerida ja iga kliendi järel tuleb kasutatud otsik ära visata.
Silikoonist poleerotsik: küünenahkade ja naturaalse küüne poleerimiseks (kasuta enne poleerima asumist tilgake õli)
Keraamiline kivist küünepuuri otsik: sobib küünenahkade töötlemiseks samuti nagu teemantotsikud, kuid on vähem vastupidavamad, kui teemantotsikud. On desinfitseeritav ja steriliseeritav.
Puuriotsik vasakukäelistele:
Pane tähele, et vasakukäeliste jaoks on mõeldud eraldi puuriotsikud. Nende tera „lõige“ on teistsugune erinevalt paremakäeliste puuriotsikutest. Enamus puuriotsikutest on tehtud paremakäelistele, seega kui Sa oled vasakukäeline, siis palun veendu enne ostu, kumma käelisele on konkreetsed puuriotsikud mõeldud, sest silmaga Sa erinevust ei märka.
Küünepuuri otsikud: puhastamine
- Pärast iga küünepuuri otsiku kasutamist kliendil eemaldage puurilt otsik.
- Pühkige harjaga maha tolm. (PS tänapäeval on juba müügil spetsiaalsed puuriotsikute puhastamiseks mõeldud harjad.)
- Kui otsikule on jäänud geellakki vmt kleepuvat kihti, siis leota otsikut atsetooni sees.
- Pese puuriotsik jooksva vee all puhtaks.
- Desinfitseeri
- Steriliseeri
- Aseta otsik UV kappi või spetsiaalsesse ümbrisesse, kus ei pääse ligi bakterid.
- Desinfitseerimisest ja steriliseerimisest saad rohkem lugeda meie blogist siit
Kuidas aru saada, millal puuriotsik välja vahetada:
- Uuri oma puuriotsikut lähedalt, kas sinna on jäänud kinni kunstmaterjali, mida tõesti ei saa enam eemaldada?
- Kas Sa osutad tavapärasest tugevamat survet puuriotsikule kunstmaterjali eemaldamisel?
- Kas puuriotsikut kasutades on tekkinud ebamäärane vibratsioon?
Kui vastasid neist küsimustest kasvõi ühele „jah“ siis vaheta oma puuriotsik välja, sest puuriterasid ei ole võimalik teritada.
NB! Ära kunagi kasuta oma kvaliteetset puuriotsikut tugevamal materjalil, kui akrüül, sest see kulutab ja kahjustab sinu otsiku kvaliteeti!
KOKKUVÕTTEKS:
Soovitan küünetehniku töös kindlasti kasutada küünefreesi, sest see võimaldab tehnikul vähese vaevaga eemaldada küüntelt kunstmaterjal, korrastada küünenahad ja puhastada küünealused. Kui oled puuriotsikute kasutamisel osav, siis ei pea Sa tegema viiliga nii palju edasi-tagasi viilimise liigutusi. Sellega säästad oma kätt, vähendades niiviisi käe ja randme väsimust ja vigastusi.
Sulle meeldis see artikkel? Jaga seda nendega, kellele see info võiks kasulik olla
Kui Sa soovid edaspidigi saada infot uute postituste kohta, siis jälgi meid Facebookis Naili lehel ja Instagramis naili.777
Kui Sul tekkis küsimusi, siis kirjuta mulle Facebooki, e-mailile või Instagrami ja ma Sulle vastan meeleldi.
Soovin Sulle mõnusat katsetamist ja naudi suve!
PS. Kõik pildid on pärit veebist ja on kasutatud illustratiivsel eesmärgil.
Antud artikli sisu ei ole lubatud kopeerida.
Jäta kommentaar
You must be logged in to post a comment.