Kas teadsid, et geellakkimine ja geellaki eemaldamine kodus on tegelikult imelihtne?

Tänaseks päevaks teavad ilmselt juba kõik iluhuvilised, et võrreldes tavalise lakiga püsib geellakk olenevalt inimese tegevustest 3-6 nädalat.

Inimese küüned kasvavad keskmiselt 3,47 mm kuus ehk umbes kümnendik millimeetrit päevas.

Ilmselt on väga vähe neid, kes kannatavad välja nii pikka väljakasvu (4-6 nädalat = 3,47mm-5,2mm). Lisaks on see juba visuaalselt inetu ja näitab hoolitsematust.
Mina eelistan vähemalt iga 3 nädala tagant küünehooldust, et käed näeksid välja korrektsed, mida oleks nii endal, kui teistel hea imetleda.

naturaalsed küüned

Lisaks annab kaunis ja hoolitsetud maniküür (kas siis lakiga või ilma) kätele nii palju naiselikkust juurde 😊

Meie käed ja tegelikult ka palju muud meie välimuses loob meist esmamulje (olgu-olgu esmajärjekorras on ilmselt üleüldine välimus, puhtad korrektsed rõivad, värskelt pestud juuksed jne..), kuid hoolitsetud käed on justkui meie visiitkaart, mille me ulatame nt töövestlusel tööpakkujale ja usu mind see avaldab muljet ka mitte küünefännidele.

Ma ei tea kas see tuleneb professionaalsest kretinismist, kuid mina vaatan alati inimese käsi/küüsi. Mitte et ma selle põhjal inimese isiksuse kohta hinnangu annaksin, kuid nähes hoolitsetud maniküüri paneb see mu silma särama ja see tekitab kuidagi meeldiva tunde.

Selleks et teostada ise geellakkimine kodus:

PS. Samamoodi saad teostada ka pediküüri geellakiga ❤️

  1. On Sul vaja UV või LED lampi, sest ilma selleta ei kuiva geellakid ära.

UV või LED valgusallika poolt aktiveeritud keemiline reaktsioon kuivatab/kivistab geellaki küüntel kiiresti ning see funktsioon on  geelmaniküüri või -pediküüri üks suur eelis tavalakkide ees.

LED lamp on väidetavalt nahale vähem kahjulik, kui UV lamp (seda infot leiab internetist juba päris palju).

UV lambi kahjuks räägib ka see, et tavaliselt tuleb UV-lambi pirnid vahetada välja umbes 10 000 töötunni pärast – kui seda ei tee, siis mõjutab see geel-maniküüri üldist kvaliteeti (geellakk või ehitusgeel ei kuiva läbi, hakkab kooruma jne.) Lisaks  eralduvad UV pirnide purunemisel  kahjulikud elavhõbeda aurud.

LED-lambid kestavad aga kuni 50 000 tundi ja nad kulutavad vähem elektrit. Plussiks on veel see, et LED lamp kuivatab kiiremini kunstmaterjali ning selle võrra vähem hoitakse käsi lambi all, see omakorda vähendab kahjulikku mõju nahale.

Kindlasti tee kindlaks missuguse lambi all Sinu poolt valitud alusgeel, geellakk ja pealisgeel kuivab kas ainult UV või UV&LED!

  1. Küünenahaõli – geellaki eemaldamisel on sul kindlasti seda vaja, sest vedelikud, mis eemaldavad geellakki kuivatavad tohutult küüneplaati ja küünenahkasid. Ka muul ajal (eriti talvel) on sinu küüned tänulikud, kui Sa vähemalt korra päevas küünenahkasid õliga kiirelt turgutad.
  2. Küüne klotspoleerviili – Vajalik naturaalse küünepinna ettevalmistuseks enne kunstmaterjali peale kandmist. Karesta oma küüneplaat minimaalselt.
  3. Küüneviil – Sobib alates 180 grit s.o küüntele kuju andmiseks ja geellaki eemaldamiseks.

Muide küüneviilide kareduse tähiseks olev grit number tähendab seda, et mida suurem on number, “seda pehmem” on viil ja vastupidi st naturaalsete küüntele kuju viilimise grit võiks olla 240 . Kunstküünte viilimise jaoks aga vahemikus 80-180grit.

  1. Spetsiaalne cleanser – või muu alkoholi sisaldav vedelik, millega eemaldada niiskust, mustust ja rasu küüntelt ning vajadusel kleepuv kiht pealisgeellakilt.
  2. Happevaba primer – see on soovituslik, kuid selle kasutamine mõjutab oluliselt geellaki kinnitumist küüneplaadile. Mina eelistan seda kasutada, kuna eemaldan geellakki viilides.
  3. Aluslakkaluslaki kasutamine on geellaki puhul väga oluline. Nimelt alusgeel on see, mis aitab naturaalset küünt geeliga paremini siduda, lisaks toob see paremini välja geellaki värvuse ning kaitseb küüsi värvipigmendi eest.
  4. Värvi geellakkvali välja endale meelepärane värvitoon(id).
  5. Pealislakkkaitseb värvigeellakki ja annab sellel kas kauni sära või mati viimistluse sõltuvalt valikust.

Geellakkimine Naili toodetega samm-sammult:

geellakkimine

1. Teosta naturaalsetele küüntele maniküür. Viili küüned sobiva kujuga ühesuguseks, lükka ettevaatlikult tagasi küünenahad ja lõika ära narmendavad küünenahad.

maniküür

2. Karesta/matista küünepoleeriga naturaalset küüneplaati. Jälgi, et küünevalli äärne küüneplaadile ei oleks jäänud nahajääke. Karesta küüneplaati vaid nii palju et küünepind oleks matt, ära liigselt hõõru!

küünepoleer

3. Puhasta küüneplaat hoolikalt alkoholi sisaldava ainega (nt. cleanser) sinna jäänud tolmust ja rasust, sest korralikust küünte ettevalmistamisest sõltub Sinu geelmaniküüri püsimine. Selleks soovitan kasutada kiuvabasid küünesalfasid. 

küüneplaadi puhastamine

4. Kanna küüntele Naili rubber base alusgeel (kanna ka küüne vabale servale) ja kuivata UV või LED lambi all vastavalt tootja poolt soovitatud aja.

alusgeel

5. Kanna esimene õhuke kiht värvi-geellakki üle kogu küüneplaadi ja „sulge“ ka küüne vaba serv ning ääred ja kuivata UV või LED lambi all vastavalt tootja poolt soovitatud aja.

Küüne vaba serv

6. Kanna teine õhuke kiht värvi-geellakki üle kogu küüneplaadi ja „sulge“ ka küüne vaba serv ning ääred ja kuivata UV või LED lambi all vastavalt tootja poolt soovitatud aja.

7. Dekoreeri soovi korral küüned (joonista midagi, aseta küünekleebised, küünekaunistused vmt) või jäta see samm vahele.

8. Kata värvi-geellakk sobiva pealisgeeliga.

9. Kõige lõpuks kanna küüntele küünenahaõli ja voilaa naudi oma kauneid küüsi 😊

Naili geellaki eemaldamine kodus on imelihtne:

Geellaki eemaldamine maha leotamisel:

  1. Eemalda viiliga pealisgeeli läikekiht. Võid eemaldada ka osa värvi geellakist, et lihtsustada geellaki eemaldumist veelgi.

2. Aseta spetsiaalse geellaki eemaldamise vedelikuga immutatud vatitups kogu küüneplaadile ja kata fooliumiga 10-12 minutiks.

geellaki eemaldamine

3.      Eemalda foolium ja lükka apelsinipuust tikuga küüneplaadilt õrnalt maha geellakk.

4.      Viimistle küüs küünepoleeriga ja kanna küünenahkadele küünenahaõli või teosta uus geellakkimine sobiva värvilakiga.

Küünefreesi või viiliga geellaki eemaldamine kodus:

1.      Eemalda küünefreesi või viiliga ettevaatlikult geellaki kihid, soovitav on jätta õhuke baaskiht, et mitte kahjustada naturaalset küüneplaati.

2.      Viimistle küüs õrnalt küünepoleeriga.

3.      Kanna küünenahkadele küünenahaõli või teosta uus geellakkimine sobiva geellakiga.

Muide Naili alusgeel, värvi-geellakid ja pealisgeelid on kõik nii maha leotatavad, kui viilitavad! 

Jaga või kommenteeri seda postitust, kui see sisaldas Sinule kasulikku infot.

Kui Sul tekib küsimusi Naili toodete kasutamise kohta, siis kirjuta mulle kindlasti!

Pea meeles, harjutamine teeb meistriks, nii et ära kohe pintslit nurka viska ;)!

aforism
Tekstis kasutatud fotod on illustratiivsed ja osaliselt pärit internetist.