Tänast postitust ajendas mind kirjutama üks päriselu situatsioon, mis pani mind mõtlema, et kui tähtis on läbida korrektne küünetehniku koolitus ja edaspidised täiendkoolitused.
Kui ma ühel päeval jälle sain kokku oma sõbrannaga ja tema küüsi taas vaatasin, siis ausalt öeldes olin šokis sellest vaatepildist, mis ma nägin. Šokist toibudes asusin asja lähemalt uurima, no et kuidas üldse on võimalik saavutada sellist tulemust… ja ma tegelikult ei suutnudki välja mõelda, kuidas sellist küünekuju „ehitada“ saab.
Varasemalt olen juba kirjutanud sellest, et minu professionaalne kretinism väljendub selles, et ma vaatan kõigepealt inimese käsi, seegi kord ei erinenud varasemast.
Vabandan, et alljärgnevad pildid on kehva kvaliteediga, aga pildid annavad aimu, millest ma räägin:
Antud töö on teostanud küünetehnik 25EUR eest. Ta on minu sõbranna sõnul väga tore tüdruk ja ta töötab tänaseni kenas tuntud ilusalongis. Eeldan seetõttu, et ta on läbinud korrektselt vähemalt küünetehniku baaskoolituse ja omab vastavat kutsetunnistust.
NB! Minu eesmärk ei ole kedagi konkreetset halvustada ega sihtmärgiks seada.
Kas koolitamatus või laiskus?
Kust siis tuleb nii kehv kvaliteet, et tehnik ISE ei näe , et tulemus ei ole ilus ega sarnane loomulikule küünekujule. Kuidas saab klienti selliste küüntega salongist välja saata?
Ma tõesti ei usu, et Eestis mõni koolitaja õpetab sellist tulemust saavutama. Vastupidi, ma olen kindel, et Eestis on väga palju häid koolitajaid, kes väljastavad tunnistuse AINULT korrektsele tööle.
Miks on küünenahad hoolduse käigus jäetud tähelepanuta või nädala möödudes on näha, et küünenahad on küünetangidega nii ära näksatud, et järgmise hoolduse käigus kõike seda parandada on tõsine peavalu – uue tehniku jaoks, sest näksaja juurde tagasi minnes arvab näksaja, et selliselt töötamine on OK ja jätkab küünenahkade hekseldamisega.
Miks on meil tänavapildis endiselt küüned, millel puudub korrektne maniküür ja normaalne kuju? Oled Sa märganud kaubanduskeskuse toidupoodide kassiiride küüsi? Ausalt öeldes on see kurb, et tööandja üldse selliste kätega töötajat kliente teenindama lubab ☹
Jätkuks aga sõbranna küüntele…
Kuna see salong asub tema kodu lähedal, siis ta otsustas veel korra samale tehnikule uue võimaluse anda. No, et hea mugav kodu lähedale minna jne. Ja sellest järgmisel korral, kui meie kohtusime, siis tal olid murdunud 4!!! küünt (kahju, et ma fotosid sellest tööst ei teinud). Peale vaadates sain kohe aru, et stressipunkti polnud ehitatud ja seetõttu on küüned murdunud. Sama küünetehnik ei olevat osanud paigaldada šabloone, mistõttu puudus küüntel korrektne arhitektuur, küüned olid lapiku kujuga ja murdusidki. Tekkis küsimus, missugune küünetehniku koolitus õpetab selliseid küüsi tegema või kas ta on üldse koolitusel käinud?
Süda tilkus verd ja otsustasin sõbranna küüned ise korda teha. Tänaseks on hooldusest möödas 2 nädalat ja kõik on ideaalselt korras, välja arvatud need varem hekseldatud küünenahad, mille taastumine võtab veel aega. Unustasin kahjuks küüntest pilti teha, sest hoolduse ajal mul ei olnud veel mõttes selleteemalist postitust kirjutada.
Sestap tekkis mul küsimus:
“Kui tihti Sina ennast täiendkoolitad või missugune küünetehniku koolitus on parim?“
Kas täiendkoolitus on üldse vajalik, kui oled läbinud põhjaliku baaskoolituse (küünte anatoomia, maniküüri teostamine jne) või piirdusid tootekoolitusega või veel hullem – õppisid läbi youtube’i videote küünetehnikuks?
Kas sooviksid selliste tulemuse asemel hoopis alumise pildi tulemust:
Kus õppisid küünefreesi kasutama ja kas üldse õppisid? Milliseid puuriotsikuid kasutada küünenahkadel ja millistega eemaldada kunstmaterjali?
Kui Sa aga armastad ennast aeg-ajalt täiendkoolitada, siis mille järgi Sa valid omale koolitaja? Miks Sa üldse koolitad ennast, kui Sa juba niigi oskad geeli küüntele panna ja viili hoida?
Kas sa ikka tead, mis on töövahendite desinfitseerimine ja steriliseerimine? Kas Sina teed seda?
Kas kasutatavate toodete päritolu ja kvaliteet on Sinu jaoks oluline faktor või eelistad oma materjalid tellida nt. Aliexpressist soodsa hinnaga teadmata mis sisaldub koostises?
Vat siis, kui palju küsimusi kohe pähe tekkis peale seda, kui olin sõbranna hüppelaua sarnaseid küüsi näinud.
Küünetehniku koolitus
Kuna ma ise ei olnud ka pikalt koolitusel käinud, siis võtsin selle tee ette, et saada jälle uusi nippe ja lisateadmisi.
Mul tekkis suurepärane võimalus osaleda MK Beauty poolt korraldatud kombi-maniküüri ja geellaki modelleerimise koolitusel, kus armas koolitaja Melissa oli väga abivalmis ja vastas igale minu küsimusele, mis koolituse käigus tekkisid.
NB! Muide ära karda koolituse käigus küsimusi esitada, kasuta oma investeeritud raha ikka maksimaalselt ära!!
Loomulikult lasin kõik võimalikud võtted koolitajal ette näidata, sest tema töövõtted on hoopis erinevad minu omadest ja nii ma siis usinasti õppisin ja „ahvisin“ 😊. Pärast olin nii rahulolev oma tehtud tulemusega ja sellega kui palju lisanippe ma sealt juurde sain.
Peale koolitust soovitan aga Sul koheselt alustada uute oskuste praktiseerimisega, et käe võtted ja värsked nipid ei ununeks.
Lisaks annab koolitus väga palju enesekindlust juurde.
MK Beauty korraldab alljärgnevaid koolitusi:
Kombi-maniküür
Geellaki modelleerimine minimaalse viilimisega
Geelküünte baaskoolitus
Eriti innovaatiline on minu arust vedelate tippidega paigaldamine 🙂
Rohkem infot kõikide koolituste kohta leiad MK Beauty instagrami lehelt mkbeauty29
Kõikidel MK Beauty koolitustel kasutatakse alates juulist Naili brändi tooteid, et Sa saaksid veenduda meie suurepärases tootekvaliteedis.
Millal Sina ennast viimati täiend-koolitasid?
Koolita ennast vähemalt 1 kord aastas ja Sa oledki innovaatiline küünetehnik, sul on parimad töövõtted ja parim nipipagas ❤
Vasta kommentaaris postituses esitatud küsimustele või jaga enda kogemusi konkreetse koolitaja kohta ka minule.
Kui Sulle pakuvad huvi Naili tooted, siis külasta meie e-poodi: https://naili.ee/kloon/
Jälgi meie tegemisi Facebookis ja Instagramis 😉
Mõnusat suve jätku soovides ❤
Raili
Jäta kommentaar
You must be logged in to post a comment.