Baasgeel on kohustuslik toode iga küünetehniku arsenalis. Ilma selleta sa lihtsalt ei saagi kunstmaterjali naturaalsel küünel püsima!
Erinevatel brändidel on igasuguste huvitavate nimedega baasgeelid, lisaks on nad pakendatud pintsliga pudelisse või hoopis topsi.
Põhiline omadus on neil sama, nad on peale kivistumist:
- jäigad või
- elastsed
Traditsiooniline Base gel ehk mittepainduv baasgeel.
Kõvad ehk jäigad baasgeelid on need geelid, mis pärast polümerisatsiooni on peaaegu mittepainduvad.
Enamasti iseloomustab tahkeid baasgeele vedelam konsistents. Vedela konsistentsi tõttu sobivad sellised geelid pigem kogenud professionaalidele, kuna küüneplaadi tasandamine nendega tuleb teha väga kiiresti, muidu jääb pind ebaühtlane ja geel võib valguda küünevallidele.
Kellele sobib tugev/jäik baasgeel?
Tugevad baasgeelid sobivad tervetele tugevatele küüntele. Pehmetel/painduvatel küüntel võib see baasgeel põhjustada kunstmaterjali mõranemist ja küüneplaadilt lahti löömist.
Millisele küünele sobivad elastsed baasgeelid?
Elastne baasgeel on ideaalne inimestele, kellel on loomulikult pehmed või painduvad küüned. Sellised küüned kipuvad olema altimad kooruma, murduma või painduma, ja kumjas baasgeel lisab neile tugevust ja vastupidavust.
Sobib kasutada ka ainult naturaalsete küünte tugevdamiseks ja kaitseks. See pakub paindlikkust ja vastupidavust, lisamata liigset paksust.
Väga vetruvaid küüsi soovitan hoida pigem lühikestena ja kindlasti katta/tugevdada ehitusgeeliga (ideaalselt sobib selleks Naili camouflage builder gel või Naili liquid builder gel).
Pea meeles, et:
Küüneplaadi modelleerimine ei ole küüne ehitamine! Seetõttu ei sobi baasgeelid küünte ehitamiseks (nurga taastamine, küüne tõstmine jmt) ega pikendamiseks.
Naili valikusse on valitud universaalsed Rubber baasgeelid (14 värvilist+läbipaistev „Clear“), kuna need on Eestis kõige populaarsemad.
Miks universaalsed – aga seepärast, et need on lisaks elastsele omadusele ka maha leotatavad baasgeelid (ehk soak-off base gel). Neid saad kasutada nii tavalist geellakkimist teostades, ehitusgeeli all kui ka akrüülgeeli all.
Kuna kõik Naili kolmefaasilised geellakid on samuti maha leotatavad, siis on just see baaside valik ideaalne.
Mõned faktid:
Miks baasgeel kivistumise käigus tekitab kuumatunnet?
Pudelis on materjal vedelas olekus, selle molekulid on nö. kaoses. Kuid UV/LED-kiirgusega kokku puutudes lähevad molekulid ritta, moodustades kristallvõre ja materjal polümeriseerub ehk teisisõnu kõvastub. Sel hetkel toimub eksotermiline keemiline reaktsioon, s.t. reaktsioon, mis eraldab soojust.
Geelis sisalduvad fotoinitsiaatorid vastutavad kõvenemise eest. Mida rohkem on fotoinitsiaatoreid, seda kiiremini materjal polümeriseerub ja mida kiiremini see polümeriseerub, seda rohkem soojust eraldub.
Millest see veel sõltub?
- Värv
Kõige sagedamini kasutavad küünetehnikud läbipaistvat baasgeeli. Läbipaistvast geelist tungivad kiired väga kiiresti läbi, kuna pigment ei sega neid. Vastavalt sellele toimub reaktsioon kiiremini ja vabaneb rohkem soojust.
- Küüneplaadi seisund
Mida õhem on küüneplaat, seda intensiivsemalt tekitab baasgeel põletavat tunnet. Küüneplaat ise ei ole tundlik, kuid selle all, küüneloozis, on tundlikud kapillaarid ja närvilõpmed. Läbi õhukese küüne läheb kuumus kiiresti nendeni ja me tunneme põletustunnet.
- Materjali kogus
Mida suurem on materjalikiht, seda rohkem fotoinitsiaatoreid küüneplaadile asetame ja seda rohkem soojust tekib.
- Lambi võimsus
Mida suurem on lambi võimsus, seda kiiremini toimub polümerisatsioon ja seda rohkem tekib soojust.
- Tundlikkus
Mõnel inimesel on tundlikkus suurenenud hommikul, teisel õhtul. Mõne jaoks täna, mõne jaoks homme. Kõik sõltub keha individuaalsetest omadustest.
Mida teha, kui materjal tekitab kliendil liigset kuumatunnet?
- Vähenda lambi võimsust ehk kasuta madala kuumuse reziimi.
“Low heat mode” ehk madala kuumuse režiim on omadus professionaalsetel LED-küünelampidel, mis võimaldab lambil töötada väiksema kuumusega võrreldes tavapärase režiimiga. See on järk-järguline kivistumise protsess, mille käigus toote polümerisatsioon toimub etapiviisiliselt, seetõttu eraldub ka vähem soojust.
- Ühe paksu kihi asemel kanna 2 õhemat kihti.
- Kasuta värvilisi baasgeele. Värvipigmendi olemasolu takistab kiirte kiiret läbitungimist ja soojust tekib vähem.
NB! Ohutuks küüneprotseduuriks palun ära lase kliendil taluda kuumuse tunnet, kuna see võib tekitada põletuse küüneplaadile või mõne muu ebameeldiva kahjustuse.
Sulle meeldis see artikkel? Jaga seda nendega, kellele see info võiks kasulik olla
Kui Sa soovid edaspidigi saada infot uute postituste kohta, siis jälgi meid Facebookis Naili lehel ja Instagramis naili.777
Kui Sul tekkis küsimusi, siis kirjuta mulle Facebooki, e-mailile või Instagrami ja ma vastan meeleldi.
Soovin Sulle mõnusat katsetamist!
PS. Kõik pildid on pärit veebist ja on kasutatud illustratiivsel eesmärgil.
Antud artikli sisu ei ole lubatud kopeerida.
Jäta kommentaar